DataGrip

DataGrip


Poznaj DataGrip, nowyIDE bazy danych, które jest dostosowane do specyficznych potrzeb profesjonalnych programistów i administratorów baz danych SQL.

Dlaczego DataGrip?

Inteligentna konsola zapytań

Pozwala na wykorzystanie zapytań w różnych trybach i zapewnia pełen wgląd do lokalnej historii, która śledzi wszystkie działania i chroni przed utratą wykonanej już pracy.

Wydajny schemat nawigacji

Pozwala przejść do dowolnej tabeli, widoku lub procedury, za pomocą nazwy za pośrednictwem odpowiedniego działania lub bezpośrednio z jego zastosowania w kodzie SQL.

Wyjaśnienie planu

Daje rozszerzony wgląd w działanie zapytania i w działanie silnika bazy danych, dzięki czemu można dokonać zapytania bardziej wydajnie.

Smart code completion

DataGrip zapewnia uzupełnienie kodu wrażliwego pod kątek kontekstu, przyczyniając się do pisania kodu SQL szybciej. Zakończenie jest świadome struktury kodu, obcych kluczy, a także obiektów baz danych utworzonych w kodzie którym edytujesz.

Analiza on-the-fly i szybkie poprawki

DataGrip wykrywa prawdopodobne błędy w kodzie i proponuje najlepsze rozwiązania. Zostaniesz natychmiast poinformowany o obiektach w których problemy są nie rozwiązane, za pomocą słów kluczowych, jako indentyfikatory, które zawsze dadzą Ci sposób na rozwiąznie problemu.

Refaktoryzacja, która działa w plikach SQL i schematach

DataGrip poprawnie rozwiązuje wszystkie odwołania w kodzie SQL i pomaga je odbudować. Po zmianie nazwy zmiennej lub alias, DataGrip będzie aktualizować swoje działanie w całym pliku. Aktualizowane są nawet rzeczywiste nazwy tabel w bazie danych po zmianie nazwy odniesień do nich ze swoich zapytań.